תסכימו איתנו שהרבה אנשים רוצים להיות מנהלים. מדובר על מעמד מעניין שיכול לפתוח אפשרויות תעסוקה רבות וכמו כן, מדובר גם על תואר מעניין. במהלך התואר, אתם תעברו הכשרה מקיפה בכל הקשור לניהול עסקי. אתם תכירו את כל הרבדים שלו – הרובד השיווקי, המכירתי, המעשי והניהולי. במסגרת התואר, אתם גם תקבלו כלים מעשיים שיעזרו לכם לדעת כיצד לנהל עסק או ארגון. לימודי מנהל עסקים מפרשים על פני שלוש שנים ובסוף התואר, תקבלו תעודת תואר ראשון B.A במנהל עסקים. לאחר מכן, תוכלו להשתלב בענפי התעשייה השונים וכמו כן להנות ממעמד גבוה, תפקידים מעניינים ושכר נאה.

 

סוגי סמינריונים במנהל עסקים

לקראת סיום התואר במנהל עסקים, תצטרכו להגיש סמינריון. מדובר על פרויקט גמר. בדרך כלל, קיימים שני סוגים של סמינריונים – סמינריון כמותי וסמינריון איכותני. אתם יכולים לבחור אחד מהם, כאשר הסמינריון הכמותי יותר נפוץ יותר, שכן הוא תופס נחת מחקרי נכבד יותר. כאן נציין שניתן כמובן גם לבחור בסמינריון איכותני. קחו בחשבון שבסמינריון כזה, ההתמקדות היא בנושא אחד ודרכו ניתן להתמקד בתופעות רחבות יותר.

 

מחקר כמותי

כאשר מבצעים מחקר כמותי, נבדק קשר בין משתנים מבחינה אמפירית וגם ניתן להגיע למסקנה ברורה אודות הנושא שבחרתם לחקור. כמו כן, באמצעות אותה המסקנה, ניתן גם לחזות תופעות עתידיות. במסגרת המחקר הכמותי, ניתן להגיע לאמת המדעית הכי מדויקת וברורה. זאת משום שיש התבססות על כמה שיותר מקורות ומידע ובכלל נתונים כמותיים. כחלק מעבודת המחקר, תדרשו לערוך ניתוחים סטטיסטיים. הם יסייעו לכם להגיע למסקנה הסופית.

 

שיטות מחקר בסמינריון כמותי

על מנת לגבש את שיטת המחקר המתאימה לכם, אפשר להתרכז בשלושה מושגים מרכזיים שהינם:

בדיקת תאוריות – יש לבצע בדיקה של תאוריות על מנת לאשש או להפריך אותן.

זיהוי יחסים – יש לזהות יחסים בין שני משתנים. ככל שהזיהוי יהיה ברור יותר, כך תתקבל תשובה מדויקת על שאלת המחקר, אותה בחרתם לחקור.

מהכלל אל הפרט – עליכם לנסות לבצע הכללה מתוך פרטי המקרה הנחקר אל הכלל וגם להיפוך. עליכם להסביר בצורה מדויקת וממוקדת את הנתונים שיש ברשותכם.

 

שיטות מחקר עיקריות

מחקר כמותי, כולל מספר שיטות מחקר בהן:

אקונומטריקה – תורת המדידה הכמותית. כך ניתן ללמוד את היחסים בין משתנים שונים ולנתח אותם בעזרת כלים סטטיסטיים. בעזרת תורת המדידה, נוכל לספק אודמן מספרי לפרמטרים תיאורטיים.

שאלונים – יש לערוך ראיונות סגורים, ביצוע סקרים טלפונים או לחלק שאלונים. כך אפשר לקבל המון נתונים ממספר גדול של נחקרים.

תצפית – יש לאסוף נתונים בתנאי מעבדה או תנאים טבעיים של הנחקרים.

ניתוח טקסטים – יש להשתמש בספרות אקדמית, על מנת לגבש מסקנות.

סטטיסטיקה – על מנת לנתח בהצלחה את כל הנתונים שנאספו, יש להשתמש בכלי ניתוח סטטיסטיים מתאימים.