בשעה טובה החלטתם להקים עסק ולמכור את השירותים והמוצרים שאתם מציעים, קודם כל נגיד לכם מזל טוב וגם נציין שפתיחת עסק הוא תהליך מורכב אבל תהליך שבהחלט אפשר לעבור אותו בהצלחה עם העידוד והמידע המתאים. אז רגע לפני שאתם יוצאים לדרך, הנה מה שאתם צריכים לדעת.

 

עוסק פטור, מורשה או אולי חברה בע"מ – מה אתם צריכים לדעת?

על מנת לבחור את צורת ההתאגדות המתאימה לכם מבין כל השלושה שהוזכרו, עליכם קודם כל להתייעץ עם רואה חשבון. זה ידריך אתכם ויעזור לכם לבחור מה בדיוק מתאים לכם. לאחר שבחרתם, תוכלו לגשת לגופים השונים בהם, מס הכנסה ומשרדי מע"מ ולהתחיל לפתוח את תיק העסק. זה הזמן גם להזכיר שכבעלי עסק, תצטרכו גם לעבור בביטוח לאומי ולפתוח גם שם תיק עסק.

 

תכנית עסקית

כאשר פותחים עסק חדש, יש לגבש תכנית עסקית. תכנית זו כוללת מספר פרקים בהם, תקציר מנהלים, סקירת השוק, סקירת מוצרי ושירותים, התחרות בשוק, עקרונות שיווק, שיטת המכירות המתאימה לכם, תחזית פיננסית ונכסים שיש ברשות העסק שלכם.

 

הנהלת חשבונות

עליכם לברר מול רואה החשבון שלכם מהן הדרישות החלות עליכם בכל הקשור לניהול ספרים. מדובר על חובה שחלה על כל עסק והיא גם משתנה מעסק לעסק. קבעו פגישה עם רואה החשבון שלכם ותוכלו לקבל הדרכה מלאה בנושא.

 

רישיון להפעלת עסק

עוד לפני שאתם פותחים את העסק, עליכם קודם כל לגשת לעירייה או למועצה המקומית שלכם ולברר מהם הדרישות החוקיות לקבלת רישיון עסק. יש לוודא שהעסק נמצא במקום בו אין מניעה לקבל רישיון עסק.

 

ביטוח לעסק

עליכם להתייעץ עם סוכן הביטוח שלכם לגבי ביטוח עסק והרחבות ביטוח נוספות שכדאי לכם לרכוש. סוגי הביטוחים הנפוצים הם: ביטוח מבנה ותכולה, חבות מעבידים, תאונות אישיות, ביטוחי חיים ומנהלים וביטוח אחריות מקצועית.

 

קופת גמל וקרן השתלמות

אם תפרשו סכומים לקרן השתלמות וקופת גמל, אתם תוכלו לקבל הטבות מס משלטונות המס. על כן מומלץ לפתוח את הקופה והקרן המתאימות ולנצל את הטבות המס המגיעות לכם.

 

הלוואות לעסקים

כבעלי עסקים חדשים, תוכלו לקבל הלוואות מהבנקים אך לא רק. תוכלו לקבל הלוואות בתנאים טובים יותר אם תבחרו לקחת הלוואות בערבות מדינה. מדובר על הלוואות בהם משתתפים גם הבנקים וגם המדינה. המדינה למעשה משתתפים בביטחונות שהבנק מבקש. את הבקשה להלוואות מסוג זה, תוכלו להגיש דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים.

 

שורה תחתונה

אם תצטיידו טיפים ובכלים שהוזכרו לעיל, תוכלו לעבור את תהליך פתיחת העסק שלכם בהצלחה וללא קשיים. כמו כן, כבעלי עסק, חשוב שילוו אתכם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בהם רואי חשבון, יועצי מס וכמו כן יועצים עסקיים. בזכות הליווי הנכון, תוכלו להימנע מלא מעט טעויות שאתם עשויים לעשות כבעלי עסקים חדשים. שיהיה בהצלחה!