תקופת הפרישה לגמלאות מרובת אתגרים ומשמעויות, וישנה חשיבות רבה להתנהל בצורה נכונה בזמן זה. תקופה זו מתאפיינת בשינוי התנהלות כלכלית ובהסתגלות למצב החדש, וזאת מכיוון שגובה ההכנסות ואופיין משתנה ובאופן זה גם ההוצאות, שצריכות להתאים את עצמן לתקופת הפנסיה. על כן, ישנה עדיפות לתכנון כלכלי מקיף ומקצועי של תקופת הפרישה מבחינה כלכלית ומנטלית ומוטב להכיר את כל האפשרויות העומדות לרשותכם מבחינת פרישת תשלומים, מיסוי, ביטוחים וכמובן – הלוואות לפנסיונרים.

 

מהן הלוואות לפנסיונרים?

הלוואות לפנסיונרים מתאימות לאנשים בגיל השלישי אשר הגיעו לגיל הפנסיה וזקוקים לסכום כסף מסוים על מנת לממן פרויקט כלשהו. הרבה מהאנשים המגיעים לגיל הפנסיה מעוניינים להגשים סוף סוף חלום שלא יכלו להגשים קודם לכן, והלוואה יכולה לסייע להם בכך. כמו כן, תקופה זו יכולה לכלול צורך במימון אירוע משפחתי גדול, עזרה לילדים ולנכדים או אפילו רצון לפתוח עסק קטן או גדול, שיכול להעשיר את שנות הפנסיה מבחינה כלכלית ותעסוקתית.

על מנת לעשות זאת, קודם כל יש לנסות ולמצוא מקורות מימון קיימים דרך שירותים מקצועיים כמו איתור כספי פנסיה אבודים בעזרת חברת פוליסי צ'ק. במקרה שבו יש צורך במימון נוסף, ניתן להיעזר בהלוואות לפנסיונרים. עם זאת, חשוב לשים לב למספר דברים, שעיקרם בחינת היכולת להחזיר את ההלוואה ובחירת המסלול המתאים ביותר לצרכים שלכם.

 

בחינת היכולת להחזיר את ההלוואה

כאשר לוקחים הלוואה חשוב לבחון את היכולת להחזיר אותה, בין אם מחליטים לעשות זאת בגיל צעיר ובין אם בגיל מבוגר. מרכיב זה חשוב במיוחד כאשר מדובר בתקופת הפרישה, מכיוון שההכנסות בתקופה זו מתמעטות ובבואכם לקחת הלוואה מהבנק, תיבדק היכולת שלכם להחזיר אותה. על מנת לבחון יכולת זו יש להשתמש במקורות ההכנסה הקבועים ולקחת בחשבון את האפשרות להחזיר את התשלומים כנגד נכסים שיש בבעלותכם כמו רכב או דירה.

בעזרת נכסים אלה יוכל הבנק להשתכנע שיש לכם יכולת להחזיר את ההלוואה ולבוא לקראתכם במסלולים נוחים יותר.

 

בחינת מסלול ההלוואה הטוב ביותר

כמו בכל תחום פיננסי או צרכני, חשוב מאוד לבצע סקר שוק שיוביל אתכם לבחור את ההלוואה הטובה ביותר לצרכים שלכם ואת ההלוואה הנוחה ביותר מבחינת החזרי הריבית וגמישות ההחזרים. במסגרת בחינת מסלולים אלה יש לבחון את גובה הריביות המשתנות לאורך השנים או ריביות קבועות, ויש לבחון אם הבנק מאפשר התחשבות בהחזרים על פי מקורות ההכנסה הצפויים לכם או על פי הצרכים שלכם. ההלוואה צריכה להתאים למה שאתם צריכים לממן, מכיוון שמימון אירוע משפחתי הוא שונה במהותו ממימון עסק חדש מבחינת ההלוואה וההחזרים עליה, ויש לבחור את המסלול המתאים ביותר עבורכם.