צברתם די הון ראשוני לטובת לקיחת משכנתא בעבור נכס נדל"ן? ברכותינו, מדובר בצעד מרגש וחשוב להגשמת בסיס כלכלי יציב ואיתן. ועם זאת, בטרם לקיחת משכנתא מן הבנק, מוטב לקחת נשימה עמוקה ולערוך מחקר מקיף אשר יאפשר לנו לכלכל את צעדינו בקפידה. זכרו כי גם הגשמתו של חלום, יכולה להתברר כסיוט מתמשך וזאת אם לא נערוך את שיעורי הבית הנדרשים בטרם.

 

ראשית כל, מהי משכנתא?

אם ננסה לפשט זאת בצורה הנהירה והנגישה ביותר, אז הרי שלקיחת משכנתא הינה לקיחת הלוואה לכל דבר ועניין. ועם זאת, בעוד שהלוואות לרוב מתפרשות על מספר שנים מועט לכל היותר, הרי שהמשכנתא תלווה אותנו לאורך עשור לכל הפחות, ומרבית לקחי המשכנתאות פורסים אותה על גבי כשלושים עד ארבעים שנים.

 

היערכו עם שמאי עצמאי מטעמכם

מצאתם נכס שאתם מעוניינים לרכוש? רגע לפני שאתם שוכרים את שירותיו של עורך דין לענייני מקרקעין אשר ילווה את תהליך הקנייה מן הפרטים הראשוניים ועד לחתימה על חוזה המכר, הקפידו לוודא שהנכס נבדק בקפידה על-ידי שמאי מקרקעין מטעמכם.

כחלק מלקיחת המשכנתא, הבנקים דורשים את בדיקת הנכס על-ידי שמאי מטעמם. השמאי מעריך את הנכס בערך הנמוך ביותר שאליו הוא יכול להגיע בשוק. באם חתמתם על חוזה והנכס נמצא כבעל ערך נמוך יותר מאשר הסכום עליו הסכמתם בעסקה, הרי שאתם תהיו מחויבים לחוזה, בעוד שייתכן ולא תוכלו לקבל את המשכנתא בגובה שלו ציפיתם. מכאן שתידרשו להון ראשוני גבוה יותר וללקיחת הלוואה נוספת.

לקיחת שמאי עצמאי מטעמכם יאפשר לכם להבין את הערך הנמוך ביותר של הדירה, וכך להגיע עם נתונים טובים יותר לקראת שלב המשא ומתן יחד עם עורך דינכם.

 

חשבו הוצאות נלוות לעסקה

אתם ערוכים מבחינת הון ראשוני, הבנק כבר נתן לכם אישור עקרוני בטרם החתימה על זיכרון הדברים, ועם זאת חשוב לזכור פרט אחד חשוב – יש לכם עוד הוצאות רבות נוספות אשר מתלוות לתהליך.

למעשה, כאשר אתם לוקחים משכנתא, היו ערוכים לכך שהסכום שאתם מקבלים מטעם הבנק, אכן תואם את הצרכים שלכם לרכישת הנכס. ניתן להדגים זאת על הוצאות רבות נוספות המתלוות לעסקת מקרקעין ובהן: תשלום שכר טרחה עבור עו"ד מקרקעין, תשלומי מיסים בעבור רכישת דירה (מס רכישת דירה), תשלום עבור מתווך הנדל"ן, תשלום עבור שמאי מקרקעין עצמאי ותשלומי אגרות שונים דוגמת הוצאת הערת אזהרה והפקת נסח טאבו.

 

היעזרו בייעוץ חיצוני

שימוש ביועצים חיצוניים אשר יסייעו בלקיחת ההלוואה, יכול לעזור לאלו שאינם מתמצאים בתחום הבנקים, לכלכל את צעדיהם נכונה. האותיות הקטנות נראות לכם כמו סינית? אינכם בטוחים מה פקידי הבנק הסבירו לכם? כאשר מדובר בצעד כלכלי כה חשוב, הרי שכל פרט ולו הקטן ביותר, יכול לשנות את כדאיותה של העסקה מן הקצה אל הקצה.

במיוחד לשם כך, חברתנו מספקת ייעוץ ללקיחת הלוואות וחינוך פיננסי איכותי. למידע נוסף השאירו לנו פניה, ואנו נעשה את מירב המאמצים לשוב אליכם בהקדם האפשרי.