בישראל ישנם הרבה עסקים קטנים אשר אינם מצליחים להתקיים ולשרוד את חיי היום יום. על מנת לעזור להם לעמוד על הרגליים בלי שיהיו מודאגים לגבי דברים נוספים, ניתנים להם הלוואות בערבות המדינה. באמצעות הלוואות בערבות המדינה העסקים יכולים להתמקד בשירות או במוצרים שלהם ללא כל דאגה מאין להביא כסף נוסף. הלוואות בערבות המדינה ניתנות לעסקים קטנים ובינוניים אשר רוצים להתרחב, או שאין להם כסף לרכוש ציוד חדש לעסק ועוד. ההלוואות ניתנות בתנאים נוחים וגמישים ומייצרות אפיק נוח לעסקים קטנים ובינוני ינים אשר רוצים לצמוח אך לא ניתנת להם האפשרות לכך.

 

למה משתלם לכם לקחת הלוואות בערבות המדינה?

הלוואות בערבות המדינה פותחות לעסקים קטנים ובינוניים את האפשרות לגייס הלוואה במצב שבו הבנק אינו יכול להעמיד הלוואה לעסקים אלו. באמצעות הלוואות בערבות המדינה ניתן לקבל הלוואה להתרחבות העסק, לקניית מכשור חדש, להמשיך ולהתקיים על מנת לא להיסגר ועוד. כמו כן, תנאי ההלוואה בערבות המדינה הם תנאים נוחים, והן מאין חבל הצלה לעסקים קטנים ובינוניים כאחד שקשה להם לגייס אשראי עבור השקעה או הון חוזר. מעבר לכך, פריסת התשלומים וזמן ההחזר הוא ארוך יותר מאשר התקופה שיש להחזיר את ההלוואה לבנק עצמו ובנוסף לכך ניתן לקבל ייעוץ וליווי מקצועי לאורך כל תקופת הלוואה מלקיחתה ועד סיומה, מה שלא נוכל לקבל  מהבנק.

 

כיצד אפשר לקבל הלוואה בערבות המדינה?

הלוואות בערבות המדינה הן הלוואות מטעם המדינה אשר עוזרות לעסקים קטנים ובינוניים לגייס כסף לצרכיהם בתור עסק. על מנת לקבל הלוואות אלה יש לעבור תהליך בדיקה מטעם המדינה והבנק המלווה. ראשית על העסק להיות קטן או בינוני ולעמוד בתנאי הסף שנקבעו. עסק אשר עומד בתנאי הסף שנקבעו וזכאי להלוואה ימלא טופס לקבלת הלוואה שבו יופיעו תנאי ההלוואה, הריבית שעליו לשלם ותנאי ההחזר של ההלוואה מדי חודש בחודשו ויגיש לקרן עצמה.הגוף המתאם מטעם המדינה יבחן את בקשתו ויאשר את הבקשה להלוואה או ישלול בהתאם לתנאי הסף שנקבעו. כמו כן, הגוף המתאם ישלח את המלצתו בין אם היא חיובית או לא לבנק על מנת לקבל אישור מהבנק אם לתת לעסק הלוואה או לא. הבנק בוחן תנאי הבקשה ומעלה אותה לדיון בוועדת האשראי המשותפת לגוף המתאם של הקרן, לבנק עצמו ולמדינה. במידה ויש אישור להלוואה והעסק נמצא ראוי לקבל הלוואה, ניתנת לעסק הלוואה מטעם ערבות המדינה. אם לעסק ישנם תיקים של הוצאה לפועל שצבר במהלך השנים או שהוא בהליך משפטי מטעם הוצאה לפועל לא מגיע לו הלוואה מערבות המדינה.

 

למה הבנקים אוהבים את הלוואת ערבות המדינה?

הבנקים אוהבים את הלוואת ערבות המדינה בגלל שערבות המדינה להלוואה העסקים מאפשרת להם להעניק הלוואות לעסקים שהם חוששים לתת להם הלוואות מסחריות ישירות. באמצעות ערבות המדינה הבנקים יודעים שבכל מקרה שבו העסק אינו יכול להחזיר את ההלוואה שלקח הבנק עצמו מכוסה עם התחייבות המדינה לכסות את החוב במידה ולא ניתן לפרוע אותו, לכן אין להם בעיה להעניק הלוואות לעסקים הקטנים והבינוניים. דרך ההלוואות הם מגדילים את האשראי שלהם וככל שהאשראי שלהם גדל כך ההכנסות של הבנק גדלות.