קבלת ההלוואה מאפשרת לכם לשפץ את העסק שלכם, להתחדש בציוד חדש ולהגדיל את תקציב הפרסום – כך שכולם יכירו אתכם. יחד עם זאת, אסור לשכוח שלכל הלוואה יש מועד החזר וכי כל עסק עלולים להיווצר קשיים בנזילות, שעלולים להשפיע על יכולת הפירעון. אם לקחתם הלוואה לאחרונה, אתם פשוט חייבים לקרוא את הכתבה הבאה.

 

השקיעו את הכסף בתבונה

משום שמדובר בהלוואה עסקית,  אסור לסטות מהמטרות שהצבתם לעצמכם בזמן לקיחת ההלוואה. חשוב להשקיע את הכסף בתבונה באפיקים שיאפשרו לכם להחזיר את ההשקעה באופן חכם. העלאת תקציב הפרסום, בנייה של אתר אינטרנט או חידוש המלאי, עשויים להוות אפיקי השקעה לגיטימיים במיוחד. השקיעו את הכסף בחוכמה ותזכו לביטוח עסקי אמיתי עבור העתיד שלכם.

 

נסו להחזיר את ההלוואה לפני מועד התשלום האחרון

החזר מוקדם של ההלוואה שלקחתם, עשוי להיות משתלם במיוחד ולהפחית באופן משמעותי את היקף הריביות שאותם תאלצו לשלם. משום שאתם מפחיתים את גורם הסיכון, מרבית הגופים יעניקו לכם הטבה קטנה על פירעון מוקדם. לכן, במקרים שהעסק שלכם מגיע לסף רווחיות ואתם חווים עלייה בתזרים המזומנים – נסו לפרוע את ההלוואה בהקדם האפשרי.

 

הכניסו את הוצאות ההלוואה לטבלה של הוצאות העסק

מומלץ לראות בהחזר ההלוואה חלק אינטגרלי מתקציב ההוצאות של העסק שלכם. חשוב להתכונן לתשלום החודשי ממש כמו שאתם מתכוננים להוצאות התפעול הקבועות של העסק ( מים, חשמל, ארנונה ).  משום כך, חשוב לעדכן את טבלת האקסל של העסק שלכם ולהוסיף לה הוצאות קבועות נוספות.

 

אל תשכחו לבטח את העסק שלכם

בעלי עסקים רבים אינם לוקחים זאת בחשבון, אך ביטוח עסק הוא ערבות נהדרת לכל הלוואה. על ידי לקיחת ביטוח עסק משתלם, ניתן להגן על העסק מפני שורה של אסונות ולעמוד בתנאי ההלוואה גם אם חלילה קרתה לכם או לאחד העובדים שלכם תאונה. ביטוח העסק מגן מפני שריפות, שיטפונות ותביעות של עובדים ולכן הוא נחשב לחובה עבור כל בעל עסק או חברה בישראל. לכן, התחילו בסקר שוק בין כל חברות הביטוח ובחרו לקחת ביטוח עסק משתלם – מהחברה שתספק לכם את התנאים הטובים ביותר.

 

לסיכום, כדאי לבנות תוכנית החזרים כבר מרגע קבלת ההלוואה ולראות בה כחלק אינטגרלי מההוצאות השוטפות של העסק שלכם. מומלץ גם לנסות להגיע לפירעון מוקדם שלה, בכדי לחסוך חלק משמעותי מהריביות השונות ולבטח את העסק מפני הוצאות בלתי צפויות.