בנק הפועלים הינו אחד הבנקים הגדולים והפופולריים כיום בתחום הבנקים והסחר הישראלי. מגוון רחב של בעלי עסק ולקוחות פרטיים בוחרים להפקיד את כספם וההון האישי שלהם בבנק זה בשל סיבות שונות. בנוסף, בנק הפועלים מעמיד בפני לקוחותיו ומנוייו אגף הלוואות גדול ומפותח שמטרתו להתאים לכל אדם ועסק את ההלוואה והתמיכה הפיננסית הנכונה והנחוצה לו.

עובדי הבנק והמומחים מודעים למצב העסקי בארץ ומבינים כי עשויים להיווצר מצבים בהם הלקוח ה"עצמאי" יזדקק לנופה עסקית או לעזרה והכוונה פיננסית. הבנק מעמיד בפני הלקוחות העסקיים יועצים ומומחים שיכווינו אותו אל מסלול ההלוואות לעסקים המתאים ביותר בעבורם.

 

מסלולי הלוואות לעסקים – בנק הפועלים מציע מספר מסלולי הלוואות ואשראי לעסקים:

  • מסלול הלוואות "פועלים לעסקים" – בבנק הפועלים רואים לנכון להעמיד את צרכי הלקוח העסקי בחשיבות עלינה מתוך אמונה מוחלטת כי יש לקדם את העסקים הקטנים בישראל. בשל כך, הבנק מציע מסלול המכונה "פועלים לעסקים" ולמעשה מדובר בקרן פופולרית המספקת ללקוח הלוואה מהירה, בתנאים טובים ובסכומים מכובדים. קהל היעד שזוכה להלוואה מסוג זה אלו עסקים קטנים פעילים או עסקים המצויים בשלבי הקמה וטרם התחילו את פעילותם העסקית. בנק הפועלים מעניק הלוואה לעסקים מתוך אמונה בהם ומעוניין לאפשר להם להשקיע, להרחיב את העסק ולפתח אותו.
  • מסלול הלוואות "קרן קורת" – זהו מסלול פופולרי נוסף אשר נועד ללוות ולתמוך בעסקים זעירים בעלי פוטנציאל לצמיחה והתפתחות כלכלית. הבנק מציע בעבורם הלוואות קטנות בסך 30 אלף שקלים ואף פחות לעזרה במצב של קושי בגיוס אשראי. מסלול זה מתאים ללקוחות המנהלים את העסק מהבית או עסקים זעירים שהתקשו לקבל הלוואה אחרת עקב קושי בהצגת בטחונות כלכליים מתאימים. היתרון הבולט ביותר של מסלול הלוואה "קרן פורת" זו העובדה כי ההלוואה תינתן ללא דרישה לביטחונות כלשהם וכל הנדרש זו ערבות אישית של קרוב לבעל העסק. משך קבלת ההלוואה אינו ארוך וכרוך בהמתנה של מספר שבועות.
  • מסלול הלוואות לעסקים של בנק הפועלים – זהו המסלול הנפוץ ביותר אשר מספק הלוואה המתאימה למרבית הלקוחות העסקיים של הבנק וללקוחות שהם חברים בהתאחדות התעשיינים. הלוואה עסקית זו מספקת אשראי בתנאים מועדפים לבעלי עסק קטן עד גדול כל עוד הם חברים בהתאחדות התעשיינים. על מנת לבקש הלוואה מסוג זה יש לבדוק את תנאי הזכאות מול בנק הפועלים ובמידה ואכן היא מתאימה ניתן גם לוודא את תנאי קבלתה.

 

בעת לקיחת הלוואה עסקית מהבנק, בכל מסלול אשר מוצע לכם – חשוב לבדוק ולוודא כי אכן סכום ההלוואה נכון ומתאים לעסקכם. כמו כן, התעכבו וודאו את נושא הריביות על מנת להיות בטוחים כי אכן תוכלו לעמוד בהחזרים. בנוסף, יש להיות משוכנעים כי ברשותכם ביטחונות נדרשים (בעת הצורך) וכי תקופת ההלוואה הגיונית ומתאימה.