מרבית הבנקים בישראל הבינו כי בין לקוחותיהם יש קהל יעד של עצמאים ובעלי עסק וכי ללקוחות אלו ישנן דרישות וצרכים שונים מן הלקוחות הפרטיים. בשל כך, הבנקים מציעים מגוון תכניות ומסלולים ללקוחות אלו כאשר תחום ההלוואות לעצמאים בולט ומשמעותי ביותר.

הלוואה לעצמאים זוהי הלוואה לאנשים שיש ברשותם עסק וכי הם נקלעו לקושי כלשהו או זקוקים לתמיכה פיננסית על מנת להמשיך ולתפעל אותו באופן ראוי ונכון. קיימים מגוון מסלולים של הלוואות לעצמאיים, חלקם כלולים בשירותים הבנקאיים וחלק מהם דווקא נמצאים במסלולים חוץ בנקאים.

מתן אשראי לבעלי עסק והלוואות נפוץ מאוד מכיוון שזה ברור ומובן כי לתפעל את העסק ללא עזרה או תמיכה כמעט בלתי אפשרי, במיוחד כאשר מדובר בעסקים קטנים או בינוניים. גם העסקים הגדולים והוותיקים נעזרים באופן זה ומקבלים הלוואה לעסק עצמאי כאשר הדגש הוא על המשך תפקוד של העסק בתמיכה של גוף חיצוני כלשהו.

 

לקבלת הלוואות לעצמאים בתנאים אטרקטיביים התקשרו: 053-7934088

 

הלוואה לעצמאים

 

הלוואה בנקאית לעצמאים – אילו אפשרויות קיימות?

הלוואות לעצמאים ניתן לבקש ולקבל בכל בנק שמכבד את עצמו במדינת ישראל. שיתוף הפעולה בין הלקוחות העצמאיים לבין הבנקים קיים מזה שנים רבות כאשר בתקופה האחרונה יותר ויותר בנקים שמים בראש מעיינם את הלקוחות העצמאים.

הבנקים עושים זאת לא רק מסיבות של רווח או הפסד אלא גם מתוך הבנה כי יש צורך לקדם את המשק הישראלי שכולל בתוכו הרבה מאוד בתי עסק פרטיים.

על מנת לקבל הלוואה לעסק עצמאי בבנק יש להגיש בקשה במחלקה או באגף הלוואות לעסק עצמאי או ללקוחות עסקיים. כל בעל עסק וודאי יבקש סכום שונה אך במרבית הבנקים ידרש בעל העסק להסביר לצורך מה ההלוואה מיועדת וכמו כן – להציג תדפיסים כלכליים שונים.

ככל שסכום ההלוואה גבוה יותר כך הבנק עשוי להיות יותר קפדני בנושא ההלוואה, יתכן כי תדרשו להציג ערבים והוכחות לרווחיות והכנסות העסק. הריביות שנלוות להלוואה שונות ומשתנות מבנק אחד לאחר ולכן מומלץ לערוך סקר רציני ולהעריך את הצורך אל מול התמורה והדרישות של הבנק.

הבנקים מעוניינים לתת הלוואות ולכן לרוב ההלוואות מוענקות לאחר הליך בירוקרטי קצר. עקב כך, חשוב להבין כי הלקוח העסקי יכול ורשאי לדרוש תנאים אידיאליים ולנהל משא ומתן מול הבנק.

בסופו של דבר, הבנקים ירצו להעמיק את הקשר עם הלקוח העסקי ויעניקו לו הלוואה כאשר התנאים אמורים להתאים לשני הצדדים. הלוואה בנקאית לעצמאים ניתנת לעסקים קיימים ולעסקים חדשים לחלוטין. גם אם ישנו עסק שנמצא בשלבי גדילה והתפתחות ולא בהכרח מצוי בבעיה כלכלית – הבנקים יתאימו בעבור הלקוח את ההלוואה המדויקת ביותר.

 

הלוואות חוץ בנקאיות לעצמאים

היתרון הבולט ביותר של הלוואה חוץ בנקאית לעצמאים, לעומת הלוואה בנקאיות זהו שלב קבלת ההלוואה. לרוב, אם הנכם זקוקים להלוואה מיידית רצוי לנסות את מזלכם בגופים חוץ בנקאיים.

נושא הריביות אמנם גבוה יותר בגורמים החוץ בנקאיים אך המיידיות היא חלק משמעותי והחשוב מכל הוא להבין כי נדיר מאוד להימצא במצב של קבלת הלוואות לעצמאים ללא ריבית.

למרות זאת, הגופים החוץ בנקאיים מצויים במעין תחרות זה עם זה ובכדי להגדיל את כמות הלקוחות שלהם הם עשויים לצאת בתכניות אטרקטיביות אשר מקטינות את נושא הריבית באופן משמעותי. לכן, חשוב מאוד לוודא היטב את התהליך של בקשת הלוואה לעסק.

כיום קיימות חברות ביטוח גדולות אשר מציעות ללקוחות חדשים או קיימים מתן הלוואה. חברות הביטוח החלו לפעול בתחום ההלוואות לעסקים בשנים האחרונות והתגלו כיעילות מאוד.

חברות הביטוח מציעות הלוואה בסכומים של עשרות אלפי שקלים ולעיתים גם מאות אלפי שקלים כאשר הריביות ותנאי ההחזר משתנים בהתאם למבקש ההלוואה.

חברות האשראי מספקות הלוואות לעצמאים (גם הלוואות לעצמאים מוגבלים) מתוך הבנה כי הלקוחות העצמאים מנהלים את העסק בצורה דינמית וכי היחסים עמם עשויים להיות רווחים ונכונים מאוד.

חברות האשראי והמתחרים שלהם יוצאים מתוך נקודת הנחה כי מענק הלוואה לעצמאי אינה נובעת תמיד מתוך קושי כלכלי אליו נקלע בעל העסק אלא לעיתים גם מתוך הצורך לגדול ולהתפתח. עקב כך, תנאי ההלוואה הופכים יותר ויותר אטרקטיביים והלקוח העצמאי יכול לברור ולחפש את הכיוון הנכון ביותר עבורו.

בנוסף, פועלות בשוק כיום חברות אשר מתמקדות אך ורק במתן אשראי והלוואות. חברות אלו מציעות את שירותם לבעל עסקים ומביאות בפניהם שלל הצעות.

למשל, יתכן מצב של מענק הלוואה באופן רגיל ומוסדר אך ישנם גם מצבים בהם בעל העסק מעביר שליטה חלקית לחברה המלווה לפרק זמן קצר או קבוע. ישנו סידור של מניות תמורה לתזרים מזומנים ועוד.

 

הלוואות לעצמאיים מוגבלים

יתכן מצב ובו בעל העסק לא יכול לפנות אל הבנק מכיוון שחשבונו אינו פעיל. לרוב, מצב זה קורה כאשר מעל עשר המחאות לא עובדו על ידי הבנק. במקרים חמורים יותר, הבנק משבית את מסגרת האשראי ואת כל הפעולות הניתנות בסניף.

לקוחות עצמאים עם חשבון מוגבל מצויים בקושי כפול ומכופל ולכן הפתרון היעיל ביותר עבורם הוא לפנות לכיוון הנגדי: גופים פיננסים חוץ בנקאיים.